January 2014

Spotify playlist|everything

25. january 2014 at 12:58 | Appy |  Video
nějak mi nefunguje dát sem takový pěkný playlist, takže jenom odkaz:

Takhle vypadá můj vlastní playlist na spotify! Jsou to písničky všeho druhu a rozhodně takové, které bych mohla poslouchat pořád dokola a hlavně pro mě jsou takové.. citové :D
A co je vlastně Spotify? Dříve to bylo placené, takže jste o tom moc neslyšeli, ale teď je vše zdarma=všichni už mají spotify! Stáhnete si program do počítače nebo teď už nově i aplikaci do mobilu a můžete poslouchat všemožné písničky. Vlastně si tvoříte své "playlisty", do kterých můžete vkládat různé písničky. A potom ještě můžete "follownout" playlisty ostatních, takže můžete poslouchat písničky, které se líbí vám i někomu jinému. Takhle jenom ve zkratce. Rozhodně doporučuji! :)

Já teď pravděpodobně frčím přes Rakousko, Německo nebo Itálii a poslouchám přesně tyhle písničky :D

happyHAPPYhaPpy

24. january 2014 at 23:01 | Appy |  Diary
Pokud jste to nepochopili z titulku, tak jsem teď vážně šťastná! Dneska byl úplně skvělý den!!!! :))
Teď jsem dlouho nepsala, protože byl docela šílený týden (trocha učení, příprava na hory, upravování videa, apod.. Taky jsem ale žila kulturně a v úterý jsem byla na takovém malém klavírním koncertu, super! :)

A dnešek... :)
Ráno nebylo vůbec normální. Škola mi dnes začínala až druhou hodinou, ale vstala jsem dřív, abych mohla ještě něco udělat. Poslala jsem důlěžité video, od kterého se bude vyvíjet moje účast na ČLK Odyssea (více o tomto později, samozřejmě i video :D) a pak jsem se podívala na instagram. Samozřejmě všude samé spoilery o včerejší nové epizodě The Vampire Diaries. A já je samozřejmě jako vždy všechny viděla. To mě ale akorát víc nabudí na nový díl. Ale tyhle spoilery.. Hned jsem si našla online video a přeskakovala jsem scény k tomu, co jsem potřebovala. Ano, jsem šílenec, ale prostě KLAROLINE 4EVER!!!
Z tohodle jsem byla šťastná ještě celé dopoledne a věřte mi, že až se podívám na celý díl, tak zase umřu :D


Ve škole pak byl fakt skvělý den. S holkama je prostě každý den sranda :D Nějak jsem napsala písemku z matiky a pak jsme psali z češtiny. No a.. dostala jsem jedničku, což vedlo učitelku k tomu, aby mi dala na výzo 1. No a protože se dnes uzavírají známky, znamená to, že budu mít samýýýýýýý!!! :D Vůbec jsem to nečekala, protože už u hodně písemek spolíhám na osud, ale prostě.. jsem borka :D


Přiletěla jsem domů ze školy, snažila se co nejrychleji zabalit všechno, co potřebuji, ale nakonec se to balení protáhlo na celé odpoledne :D Zítra odjíždím na hory do Itálie!! Pamatuji si, jak jsem psala, že hrozně chci už pryč, abych měla nějakou změnu a nezabývala se takovýma kravinama. A že už se toho dočkám za 3krát 5 dnů ve škole. A teď už je to zítra!! So excited!! :))
Před chvílí jsem přišla z divadla (ano, hektický den :D). Jmenovalo se to Filumena Marturano aneb manželství po italsku. Hlavní role ztvárnili Svatopluk Skopal a Simona Stašová! Vážně jsem si to užila :)
Pak jsem se vrátila domů, dobalila, dala všechno na nabíječky a zítra vstávačka asi o půl pátý ráno :D
Tákže..
dnešek byl vážně dokonalý, nemůžu se dočkat na hory, nemůžu se dočkat, až se podívám na tvd, nemůžu se dočkat na lyžování, natáčení, srandu, italské diskotéky a jídlo... áááá
Motto: už se jenom vyspat!
APRICO, ČEKEJ NA MĚ!!


shit happens.

19. january 2014 at 21:26 | Appy |  Diary
So..
Jenom v rychlosti. Celý víkend byl super, moc jsem si ho užila, ale právě teď jsem více jak 2 hodiny strávila instalací Pinnacle Studia. Nejdříve nešlo tohle, potom tohle a tak dále. A když už to teda je.. tak se mi to pořád vypíná kvůli tomu, že nepracuje nějaké NGstudio. Zkoušela jsem to předělat podle návodů na oficiálních stránkách pinnacle, ale nic nefunguje. Takže to asi budu muset přeinstalovat=nestíhám=to, co jsem dnes natočila, nemám kde upravit=doufám, že má mamka na noťasu aspoň windows movie maker..
Trošku veselejší stránka víkendu.. V pátek jsem byla v divadle na Rozpal mě, sakra! Včera jsem se viděla po dlouhé době s holkama ze skauta. Byly jsme ve dvou kavárnách, protože bylo hnusně, ale moc jsem si to užila. A dneska jsem natáčela takovou věcičku v lese. Je to ke splnění úkolů na příjetí do čekatelského kurzu Odyssea. Tak uvidím..
To, co jsem dneska chtěla stihnout do školy, jsem nestihla, takže zítra asi umřu. Prostě se teď cítím jak vyžvejkaná žvejkačka..
Heslo: už jenom 1krát 5 dnů a jedu na hory!


This is Insta!

15. january 2014 at 20:45 | Appy |  Photoes
I do nothing and it feels good..
Po 4 dnech neutálého učení si můžu konečně trochu oddechnout. Tento týden už nepíšeme žádné písemky, takže budu dělat jenom takové kravinky okolo jako třeba referát do zemáku nebo zápis do čtenářáku a tak. Dneska ale pohoda, měla jsem hodinu klavíru, ale teď si užívám seriály, písničky, čtení Anny Kareniny a tak. Zítra na sedmou :/
Ale ještě předtím pár nejnovějších obrázků z mého instagramu :D

Dneska jsme měli úžasné 2 hodiny chemie. a takhle to dopadá :D

everything at once

12. january 2014 at 20:46 | Appy |  Diary
Kdo má pořád vymýšlet ty titulky? Dochází mi inspirace :D
Táák.. Tenhle víkend zase nebyl tak špatný :) V pátek jsme zašly s holkama na bubble tea. Slavila jsem, že jsem napsala písemku ze zemáku :D A nakonec jsem večer šla se ségrou a jejím přítelem do kina na Hobita. Podruhé :D Nevadí, film super (ale prostě až moc protahují některé scény). Doma jsem se rychle podívala na youtube na People's Choice Awards (nic moc..moderátorky ale super!) a protože se mi pak ještě nechtělo spát..Mrkla jsem se na Pulp fiction :D A musím říct.. Jako dost jsem se nasmála :D Jsem ráda, že můj starší brácha se vždycky koukal na podobné filmy, tak mě to naučilo brát takové filmy s nadhledem. Jinak by to nešlo. A skvělý! :D Musím se podívat znovu, ale v angličtině :)
V sobotu jsem jenom žehlila, uklízela a navštěvovala rodinku. A dneska učení, učení, učení :D Tenhle týden bude hustý.. Ale všímám si spousty pozitiv okolo mě! Založení Spotify (mám playlisty a už poslouchám jenom tam), konečně máme doma wifi!, takže instagráám, objevila jsem nový dokonalý seriál Suits a blíží se nový... surprise.. :D
Uvidím, jak budu v týdnu psát, ale chtěla bych konečně napsat něco pořádného. Snad :)
Heslo? Už jenom 2krát 5 dnů ve škole a pojedu na hory!! :))


what #1

8. january 2014 at 20:59 | Appy |  výlevka
Jen tak pro začátek.. Založila jsem tuhle novou rubriku, abych se trošku vypsat z toho, co cítím, jak se mám, co mě trápí apod. Možná sem přestanu psát, ale občas to vážně potřebuji. Deníčky jsem si nikdy nevydržela psát moc dlouho, takže volím tuto variantu..

"This moment will just be another story someday."
"It's much easier not to know things sometimes."
"I was looking at the photographs and I started thinking that there was a time when these weren't memories."
"Something really is wrong with me. And I don't know what it is."
The Perks of being a wallflower

Proč nad vším musím tak hrozně moc přemýšlet? Proč všechno až moc prožívám? Proč se pak cítím tak, jako by mi měla vybouchnout hlava? Nevím, jak bojovat s tím, že zbytečně řeším něco, co nemusí být vyřešeno.
Když se koukám na nějaký seriál, tak vždy až moc prožívám to, co se děje. Třeba teď sleduji Gilmorova děvčata. Jak to, že nefunguju jako normální člověk=podívám se na jeden díl, zasměju se a žiju dál? Jenže mně pořád v hlavě běží osudy těch postav, pořád si jenom představuju jejich životy a tak si pak přečtu podrobné popisy dílů, takže vím, co se stane..
Třeba v 7. řadě.. Rory řekne "ne" na žádost o ruku (ne hned, přemýšlí o tom) a já si jenom říkám: "proč?! Vždyť byste byli úžasní!" Zrovna já! Já, člověk, který říká, že mu nic nezabrání v tom, aby si splnil své sny a cíle. Znamená to, že jakmile se do někoho zamiluju, tak budu úplně jinde? Já to takhle ale nechci..
A to se dostávám k takovému tomu skvělému vyznání "miluji tě". Nikdy jsem s nikým nechodila, nevím, co to znamená. Jasně, definovat to jako buňku asi nepůjde, ale když se podívám kolem sebe.. Není to všechno jenom kamufláž?
V jednom dílu The Carrie diaries bylo řečeno, že nejhezčí moment dne je, když se probudíte a ještě na vás nedopadly žádné vzpomínky na to, co se děje okolo, probudíte se bez stresu a spokojení. Je možné, že já nemám ani tuhle chvíli? Moje hlava pořád jenom myslí na takovéhle kraviny.. pořád!
Já prostě nemůžu jenom žít okamžikem.. Věřte mi, teď si říkám, že jediný, co mi pomůže, je, že se opiju :D a to nejsem nějaká party hard girl. Potřebuju něco ve svém životě, co mi zase pomůže nestarat se o to, co se děje v mé hlavě. Tak se cítím většinou mimo domov. Mezi jinými lidmi, mezi jinými kulturami.. Naštěstí už za chvíli jedu do Itálie, odškrtávám dny..
Nezbývá mi asi nic jiného než se pokusit o vypnutí. A taky pořád házet peníze do kasičky se jménem My dream.
Pravděpodobně si znovu přečtu The Perks of being a wallflower. Charlie třeba pochopí.. :)


sundayfunday?

5. january 2014 at 20:56 | Appy |  Diary
Ahojky!
Ták a je po prázdninách. Zítra zase krásně do školy. Když píšu krásně, tak to i myslím :) Byly jsme s mamkou nakupovat a mám dvoje nové kalhoty a taky jednu takovou mikinu z MarksandSpencer :)
Když bych měla zhodnotit tyhle prázdniny.. Koukala jsem se na gilmorky a..sakra, už mě nic nenapadá :D Takže asi tak no.. Už se těším na lidi a i když je ten školy stereotyp šílený, chybělo mi to. Moje heslo? Jenom 3krát 5 dnů ve školy a pojedu na hory! (těch milion písemek do toho radši nezaznamenávám)
Dneska jsem naposledy spala hooodně dlouho, udělala jsem protokol a přípravu do fyziku, něco do matiky, byla jsem venku s naším psem a pak jsem předstírala, že se učím :D
Teď jdu udělat radost mamince tím, že si půjdu lehnout do postele před desátou :D
Přidávám fotku nového oblečení z mobilu a pak ještě takovou koláž Rory a Logana (né, vůbec jí nemám na ploše a na mobilu), protože jsem tady dřív prudila jenom s obrázky z Gossip girl, tak teď Gilmorky :D


Knihy 2014

3. january 2014 at 22:44 | Appy |  Moje knížečky

Když už si budu psát filmy, mohla bych i knížky :) Čtenářský deník si vedu, ale jenom povinné četby, takže bude fajn mít aspoň takový malý přehled o tom, co jsem přečetla.

  • Rick Riordan .......... Percy Jackson:Moře nestvůr
  • Karel Hynek Mácha ......... Máj
  • John Green .......... Hvězdy nám nepřály
  • Veronica Roth .......... Divergence
  • Gayle Forman .......... Just one day
  • Veronica Roth .......... Rezistence
  • Veronica Roth .......... Aliance

Filmy 2014

3. january 2014 at 22:41 | Appy |  Moje filmíky

Jedno z mých předsevzetí do roku 2014 je dívat se na lepší filmy. Bez kravin by se filmový svět neobešel, ale musím už přestat být filmovým buranem! (ano, neviděla jsem filmy od Tarantina apod.).
Odteď si sem do tohoto článku budu psát filmy, které jsem viděla poprvé (některé známé a skvělé filmy jsem už viděla, takže tady nebude taková ta klasika..).Možná mě to i dokope k psaní recenzí :)

Quentin TARANTINO.......... Pulp Fiction:Historky z podsvětí
(díky Gilmore Girls)
James MANGOLD.......... Zatím spolu, zatím živi
(nic jiného nedávali v televizi, dost srajda)
Martin SCORSESE......... The Wolf of Wall street
(sex, drogy, peníze a Leonardo!)
Andrea SEDLÁČKOVÁ.......... Fair play
(kino Aero se sister)
Tomáš MAŠÍN.......... 3 sezóny v pekle
(hodně dobrý!)
Jeff WADLOW.......... Kick-Ass 2
(srajda století)
Neil BURGER.......... Divergent
(dokonalost v kině v Amsterdamu)
Bořivoj ZEMAN.......... Šíleně smutná princezna
Edward ZWICK.......... Láska a jiné závislosti
(páteční film na Nově, Anne Hathaway!)
Sharon Maguire.......... Bridget Jones' Diary
(jedničku jsem předtím vůbec neviděla)
Roger Michell.......... Notting Hill
(Hugh Grant!!!)


5 minut

2. january 2014 at 21:21 | Appy |  Video
A opět je tu další déja vu :D Letos totiž opět největší borec udělal mix všech největších hitů roku 2013. Dneska jsem to poslouchala celý den a musím říct, že chci vědět, jak moc času mu to zabralo, protože je to dokonalý! Loňský mix je takový jasnější, rozeznáte tam všechny písničky. Letos je ale všechno skryto v instumentálu, je to takové více "zastřené". Ještě se ale musím rozhodnout, jestli je lepší nebo ne :D
Radši si ten popis nečtěte a rovnou si pusťe video! :D


Hello 2014!

1. january 2014 at 20:17 | Appy |  Photoes
bye bye 2013 :P :D

Před rokem jsem psala úplně stejný článek. Stejný nadpis, stejný začátek článku. A na konci toho loňského článku jsem doufala, že rok 2013 přežiji a budu psát zase podobný článek. A tak tu po roce opět píšu článek se shrnutím uplynulého roku :)

Nikdy nevím, co bych měla napsat o tom, co se stalo, co bylo super, co bylo špatné apod. Takže to vezmu rychle :D
2013, jako každý rok, byl na jednu stranu super, na druhou hrůza. Zdá se mi, že jsem se proměnila z takové malé naivní holčičky na pravou drzou puberťačku (a teď jestli je to dobře nebo ne?). 2013 mi dal hlavně skvělá přátelství. Začala jsem si více cenit lidí okolo mne, to nejen kamarádek, ale i rodiny. 2013 mi vzal iluze, ukázal mi, že všechno není jenom pohádka, a taky mi nasadil takového hnusného brouka do hlavy jménem budocnoust..

Rok 2013 bych ale vůbec nezvládla bez úžasných lidí okolo mě. Proto jsou na následujících fotkách skoro hlavně jenom lidi. Za rok bude třeba i více míst, protože to bude takový více "dobrodružnější" rok. Doufám :D Fotky jsem nevybírala podle důležitosti událostí. Spíše podle toho, jestli už na blogu jsou (některé i tak jsou) a jestli se mi líbí.

Snad jste měli skvělý rok 2013! A ať je 2014 ještě lepší :)
(něco o oslavách silvestra plus moje předsevzetí přidám v průbehu tohoto týdne :))